DUHA mého životaAhoj úžasňáku...

Budu Ti vyprávět příběh. Román, kterého jsi od teď součástí. Protože Ty se už čtením těchto řádků stáváš nyní mým hrdinou. Vlastně si tak uvědomuji, že román je rozsáhlé literární dílo, který se řadí mezi fikci. Alespoň podle všeobecné definice na wikipediích. Tak tedy... Postavy v této knize jsou smyšlené. (Ale přitom Ty i já jsme skuteční.) Stejně jako tento (ne)skutečný příběh, který je možná pravdivý a možná taky ne. Já (ne)mám tak ráda tyto slovní hříčky. Protože víš co? Následující vyprávění se v reálném světě děje dnes a denně, jen to třeba zrovna my nevidíme. Proto se prosím, co nejvíce vžíjme do svých rolí a projděme společně naplno tímto příběhem, ať si uvědomíme, co je v životě opravdu (ne)důležité. A nezapomeň..., (ne)věř v to, co Ty sám (ne)chceš.
Stejně jako vždy a všude, tak i v této knize totiž platí pravidlo:
Kdo věří, věří. A když někdo nevěří, otázkou zůstává, zda vůbec věřit chce.

.......Strasti, radosti, bolest, láska, rozchod, shledání, neshody, porozumění, zdraví, rakovina, život a smrt. Aspekty, o kterých se ne vždy mluví otevřeně a na rovinu. V této knize je to jiné. Bez cenzury a od srdce upřímné.

Símina životní CESTA po boku Tebe, HRDINO. Ten, který změnil pohled na život mě a mnoha lidem okolo sebe. Ten, který svůj boj nevzdal do posledního dechu. A stejně tak ani Síma ho nevzdává, naopak...

Zdraví není samozřejmost, stejně jako život, který bychom měli (pro)žít. Stejně jako lidé, kteří s námi píší náše životní příběhy, nejsou samozřejmostí. Jsou to učitelé, kteří nás na naší cestě doprovazí, ale nikdy dopředu nevíme, kdy z ní odchází.
Tímto příběhem chci předat (pro mě) důležitou myšlenku. Protože i přes veškerou bolest a překážky, které nám život strká pod nohy, je ten život nádherný. Vždycky je způsob, jak jít dál. Jen je třeba najít sílu na to pokračovat.

,,Možná jsem potřeboval rakovinu, abych si uvědomil, co mám vedle sebe."
A já na to teď říkám:
,,Prosím uvědomme si to zavčas i bez těchto zkoušek a zkušeností. Hýčkejme a milujme ty, které máme ve svých životech, dokud je (tu) máme.

DĚKUJI ÚŽASŇÁKU!

__________________________________UKÁZKA (Z) KNIHY_________________________________

V noci se modlím, ať je vše v pořádku a nádor je nezhoubný. Usínám a zdá se mi tak krásný sen. Sice je v tom snu dost pochmurno a prší, ale Ty si balíš kufřík a voláš mi, že jsi zdravý a že už můžeš jít domů! Ve 4 ráno se budím, zda něco nepíšeš. Budu věřit, že se sen vyplní, jen třeba o pár dní později.

Zvracíš a motá se Ti hlava, takže Tě vezou na vozíčku na CT vyšetření. 
Opět jdu k Tobě na návštěvu a čekáme spolu na výsledky v odpočívárně na plicním.
Jsem netrpělivá, nervózní. Bojím se. Odcházíš do ordinace za doktorem, já zatím volám s kamarádem, kterému do telefonu říkám, jak věřím, že je nádor nezhoubný. Ve stejnou chvíli se vracíš se slovy:
P: „Budu chodit na ozařování.“
Nedýchám. Odcházím na záchod. Začínám hrozně plakat a volám mamce, abych jí to pověděla. Nechci, abys mě takhle viděl, já Ti mám být oporou a ne Tě ještě deptat pláčem! Když se uklidním, vracím se zpět. Ty už mě hledáš a jdeš mi naproti. Ptáš se, co se děje. Tak říkám, že jsem potřebovala čůrat.
P: „A nelžeš?“
S: „Nelžu.“ (Opravdu jsem si rovnou odskočila, právě z toho důvodu, abych Ti nelhala.)
Objímám Tě… A stejně to nevydržím, slzy se derou ven jedna za druhou.
P: „Co se dá dělat… Musíme to přijmout takové, jaké to je… To je život. Buď to přijmeme a budeme bojovat, anebo se budeme neustále ptát „Proč?“ a vzdáme to.“
Řekl jsi Ty, ...můj hrdino.

A těmito slovy se začal psát náš společný příběh. On ten příběh moc dobře věděl, proč se píše tak, jak se píše.

52-53

No a jak to vlastně všechno začalo? Jak to pokračovalo a nakonec (ne)dopadlo?
To se dočteš v knize...

344-245

ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ - DOPISY DO PERU
___________________________________________________________________________________

Dělej to, co miluješ, ať je Tvůj život jako duha - pestrý a plný barev.
Protože na konci té duhy čeká poklad - vzpomínky na život, který jsi prožil.
- Simona Dočkalová
___________________________________________________________________________________

KOUPIT